Termeni si conditii

Termeni si conditii de utilizare a site-ului

www.asociatiamame.com

1. Asociatia M.A.M.E. este proprietara site-ului www.asociatiamame.com si a informatiilor prezente si materialelor publicate si prezentate ca atare.

2. Utilizatorii se pot inscrie cu cazuri pe site prin semnarea unei declaratii pe propria raspundere si prin prezentarea tuturor documentelor justificative cerute de Asociatia M.A.M.E.: documente si analize medicale, documente justificative din care sa rezulte utilizarea corecta a sumelor adunate prin intermediul nostru, etc. Ne rezervam dreptul de a verifica prin orice mijloace legale informatiile si documentele trimise de utilizatori. In cazul unor nereguli ne vom adresa institutiilor abilitate.

3. Utilizatorii isi dau acordul pentru folosirea tuturor materialelor (trimise Asociatiei M.A.M.E. in format electronic sau pe orice suport) in campanii de promovare, legate de cazul lor, pe site-ul asociatiei.

4. Persoanele care isi asuma responsabilitatea pentru acest caz (persoana care va completa si semna declaratia pe propria raspundere) se obliga ca, la sfarsitul fiecarei luni calendaristice sa furnizeze Asociatiei M.A.M.E. informatii cu privire la evolutia cazului: starea de sanatate, sume stranse, fotografii, sau orice alt tip de informatie, ce ar putea fi utila pentru o prezentare cat mai corecta a cazului.

5. In cazul unor nereguli dovedite, Asociatia M.A.M.E., impreuna cu persoanele care au donat pentru respectivul caz, se pot constitui in parte civila intr-un proces pentru a recupera fondurile obtinute ilicit de respectivul caz, folosindu-se de numele Asociatiei M.A.M.E..

6. Recuperarea fondurilor va fi adusa la cunostinta donatorilor in termen de 7 zile calendaristice de la primirea sentintei definitive si irevocabile.

7. In cazul in care, in urma procesului fondurile obtinute illicit sunt recuperate, acestea vor fi folosite astfel:

7.1. returnarea sumelor catre donatori. In acest caz, donatorii vor trimite, in termen de maxim 14 zile calendaristice, o cerere scrisa catre Asociatia M.A.M.E., in care vor cere in mod expres, returnarea sumei donate. Donatorul va atasa la aceasta cerere, in mod obligatoriu, dovada donarii acestei sume pentru respectivul caz. Cele 14 zile vor incepe din momentul primirii instiintarii din partea Asociatiei M.A.M.E.

7.2. In cazul in care, donatorii nu se cunosc (sunt anonimi) sau nu trimit o cerere de returnare a sumei in termenul prevazut la punctul 7.1., sumele recuperate vor fi donate altor cazuri sustinute/promovate de Asociatia M.A.M.E.

8. Modalitati de primire a donatiilor:

8.1. Pentru cazurile umanitare semnalate de Asociatia M.A.M.E.( la cererea persoanei in cauza, sau a tutorelui acesteia), pe site-ul www.asociatiamame.com, banii vor fi donati direct de catre donator in contul bancar al persoanei in cauza. Cazurile vor fi prezentate pe site, cu datele personale inclusiv cu datele bancare, primind in acest fel donatiile in mod direct si nemijlocit.

8.2. Pentru proiectele initiate si derulate de Asociatia M.A.M.E., donatiile se pot face prin intermediul serviciilor specializate in donatii online implementate pe site-ul www.asociatiamame.com, sau a serviciilor tip SMS sau Teledon, dupa cum urmeaza:

8.2.1. Donatii online, direct de pe site-ul www.asociatiamame.com, prin intermediul serviciului specializat euplatesc.ro;

8.2.2. Donatii online, direct de pe site-ul www.asociatiamame.com, prin intermediul serviciului specializat PayPal, in contul office@asociatiamame.com

8.2.3. Donatii direct in contul Asociatiei M.A.M.E. deschis la Banca Transilvania, Sucursala Iancului, Asociatia M.A.M.E - Cod de identificare fiscala: 25454339
Cont RON: RO 03 BTRL 0440 1205 N750 44XX
Cont EURO: RO 75 BTRL 0440 4205 N750 44XX
Cod SWIFT: BTRLRO22, Codul bancii: BTRL

8.2.4. Donatii prin servicii tip SMS sau Teledon. In cazul utilizarii acestor tipuri de servicii, Asociatia M.A.M.E. se obliga sa aduca la cunostinta publicului prin diverse tipuri de promovare (online, radio, print sau TV) care sunt numerele alocate pentru campaniile Asociatiei M.A.M.E., perioada de timp alocata pentru aceste numere, care este suma care se poate dona, precum si alte informatii considerate a fi utile pentru cei care vor sa faca donatii.

8.3. Sumele colectate prin metodele prezentate mai sus, vor fi afectate doar de comisioanele bancare. Valoarea comisioanelor poate sa difere in functie de banca unde se plateste/incaseaza donatia. Asociatia M.A.M.E. nu poate oferi informatii legate de comisioanele bancare. Pentru aceste informatii va rugam sa va adresati direct institutiilor bancare.

9. Toti utilizatorii se obliga sa respecte legile in vigoare, precum si sa foloseasca un limbaj decent in relatiile cu reprezentantii Asociatiei M.A.M.E. si tertii implicati in acest proiect.

10. Folosirea acestui site implica acceptarea termenilor si conditiilor de mai sus. Recomandam citirea cu atentie a acestora. Asociatia M.A.M.E. isi rezerva dreptul de a modifica aceste prevederi fara o alta notificare. Modificarile vor fi publicate pe site-ul www.asociatiamame.com.